Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
V uzavřeném uhelném dole kdesi uprostřed Ruska se děje cosi podivného. A jelikož Ú. P. V. O. je nově institucí s nadnárodní působností, vysílá k případu své agenty, doktorku Kate Corriganovou a Johanna Krause. Ti budou muset spojit síly s okultním oddělením ruské tajné služby, s jehož historickým předchůdcem měl tu čest už profesor Bruttenholm v Ú. P. V. O. 9: 1946. Společně se pak musí pokusit zastavit hrozbu, která by mohla zachvátit celou matičku Rus.

Obsahuje sešity série B.P.R.D. Hell on Earth: Russia #1-5 (září 2011 - leden 2012) a 'An Unmarked Grave' z Dark Horse Presents #8 (únor 2012)

Scénář
John Arcudi, Mike Mignola
Art
Tyler Crook, Duncan Fegredo
Ink
Tyler Crook, Duncan Fegredo
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Eliška Hanzlíčková, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-115-5 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 x 19 mm
Tisk
barevný
Váha
500 g
Stran
160
Cena
599 Kč
Originál
B.P.R.D. Hell on Earth #03: Russia (Dark Horse Comics, 2012)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš10.5. 14:32Ú. P. V. O. Peklo na zemi #03: Rusko
  Povedený, Ú.P.V.O. dostalo Peklem novou mízu a je to dobře.
 • Norri
  Peklo na Zemi: Rusko - ten název od roku 2012, kdy to vyšlo v originále, pěkně dozrál. Ale ruské poměry jsou evidentně konstantní.

  “Jsou to ruští vojáci, doktorko. Smrt mají v popisu práce” - Josif Ničajko

  K anotaci knihy není potřeba nic dodávat. Vše ostatní by byl spoiler. Zkrátka Kate Corriganová a Johann Kraus se vydávají na misi do Ruska, kde je více než příšery překvapí ruské způsoby. Akce je zde pěkná, mnohdy překvapivá, přesto mi tento díl připadá spíš jako odrazový můstek k dalším příběhům. Zajímavý je zde epilog s názvem Neoznačený hrob, který se odkazuje ke konci Hellboyovy série. Připomněl mi, že si celou tu sérii budu muset brzy zopakovat.

  Tato kniha je první, kde v kresbě Guye Davise plně nahradil Tyler Crook. Jak už jsem zmiňoval u předchozí knihy, nové ztvárnění hlavních postav, především Kate, mi úplně nesedí. Postupně si ale zvykám a navíc scénář této kreslířské výměně pomáhá. Epilog nakreslil Duncan Fegredo.