Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02

Celkové hodnocení

80% (9)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Žánr: akční, sci-fi
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2017/6
ISBN: 978-80-7449-458-1
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 185 x 260 mm
Počet stran: 240
Tisk: černobílý
Název originálu: Judge Dredd the Complete Case Files 03
Vydavatel originálu: 2000 AD, 1979
Cena v době vydání: 349 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Příhody soudce Dredda, zákonodárce budoucnosti, pokračují v této druhé knize sebraných spisů, které chronologicky dokumentují jeho život. Najdete v ní mnoho napínavých Dreddových případů, včetně prvních příběhů, ve kterých se objevili soudce Smrt a psi-soudkyně Andersonová, a vrátí se také Satanus, který se poprvé objevil v minulé knize v epické sáze Prokletá země.

Scénáře k těmto příběhům psali talentovaní autoři Pat Mills (Sláine) a John Wagner (A History of Violance) a kresebně se na nich podíleli Ian Gibson (The Ballad of Halo Jones), Dave Gibbons (Watchmen - Strážci), Brian Bolland (Batman: Kameňák) a mnozí další.

Poznámky:
Obsahuje sešity série 2000 AD Progs #116-154 (červen 1979 - březen 1980)

Autoři:
[scénář] Wagner, John
[scénář] Mills, Pat
[kresba] Mitchel, Barry
[kresba] Cooper, John
[kresba] Gibson, Ian
[kresba] Leach, Garry
[kresba] McCarthy, Brendan
[kresba] Bolland, Brian
[kresba] Gibbons, Dave
[kresba] McMahon, Mike
[lettering] Kočí, Jakub D.
[lettering] Jacob, Tony
[lettering] Potter, Steve
[lettering] Frame, Tom
[překlad] Plata, Ľudovít (Turlogh)
[redakce] Skokanová, Kateřina
[redakce] Pavlovský, Jiří
[redakce] Gotfrid, Filip
[obálka] McMahon, Mike

Série: Soudce Dredd

Hlavní obálka

Obálka

Ukázky:

Ukázka č.1Ukázka č.2Ukázka č.3

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

P.G.
P.G. | OFF | 22:17:17 12.07.2017 | *****
Sebrané soudní spisy soudce Dredda nám v druhém svazku přináší další sérií příběhů z přelomu 70. a 80. let ve stejné grafické podobě, jako svazek č. 1. V této knize jsou již kratší příběhy a více „jednoaktovek“, což mi vzhledem k tehdejšímu způsobu vydávání přijde lepší, než delší příběhy. Nosnou linií knihy se tak stává „život a kariéra“ soudce Dredda a dalo by se říct, že je to vlastně takový graficky podaný seriál z profesního prostředí (jako se o mnoho let později v TV objevily všelijaké policejní stanice, nemocnice a podobně). Takže tu máme akční příběhy s hlavním hrdinou, obraz hlavního hrdiny v podání jeho robota, sympatické kolegy(ně) a další klasické propriety tohoto žánru. K tomu samozřejmě nesmí chybět všichni ti zločinci, padouši a další vhodné cíle pro odsouzení. Ve srovnání s příběhy v prvním svazku se zde také více hraje na city, objevují se emoce a občas se také z Dredda stane superhrdina. Kresba je opět výborná (zejména detailní Brian Bolland) a příběhy mají opět patřičnou dystopickou atmosféru (mně se nejvíce líbily pasáže, v nichž zobrazenou/popsanou utopii tříští nemilosrdné konfrontační komentáře či následující panely; jako je tomu třeba v příběhu Městský blok). Ve srovnání s prvním svazkem také přibylo hlášek, ať už v podaní Dredda, či dalších postav. Celkově mám dojem, že Dredd příběhově více vyspěl. Proto dávám vyšší hodnocení, než u prvního svazku.

A nezapomeňte: Před zákonem člověka nezachrání ani smrt!
Fry
admin Fry | OFF | 11:24:26 26.06.2017 | *****
"Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02" - Naprostá paráda a titul roku v jednom ... Judge Dredd a tahle kolekce sebraných spisů je taková moje srdcovka a považuji ji za jednu z nejlepších věcí ve své sbírce. Tyhle lehce infantilní příběhy z konce sedmdesátých let mají totiž všechno, co v komiksovém médiu vyhledávám. Krátké a středně dlouhé příběhy, nevtíravý humor, akční zápletky a mnohdy i drsné až drastické způsoby jak ze strany soudců, tak pachatelů. Navíc autoři mají opravdu dobré a originální nápady a přichází tak s postavami jako je Otec země, soudci z východního bloku, nebo také ikonický Soudce Smrt! Jsem opravdu nadšený a doufám, že na další díl nebudeme čekat zase moc dlouho ... Za mě 5*!