Hlavolam ze Stínadel

Celkové hodnocení

< 5 hodnocení

Žánr: dobrodružný, dětský
Vydal: Josef Vybíral
Rok a měsíc vydání: 2017/6
ISBN: ?
Vydání: 1.
Vazba: sešit
Format: 210 x 295 mm
Počet stran: 28
Tisk: barevný
Náklad: 1500 ks
Cena v době vydání: 69 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Stínadla a ježek v kleci! Kdo by neznal Foglarovu tajuplnou městskou čtvrť a její největší záhadu – Tleskačův hlavolam! Dlouho před Rychlými šípy se po jeho stopách vydává dvojice kamarádů. Pátrání je zavádí hluboko do starobylých Stínadel, kde v bludišti podzemních chodeb leží pohřbeno úžasné tajemství!

Autoři:
[scénář] Blažek, Josef
[kresba] Filípek, Jiří
[obálka] Filípek, Jiří

Hlavní obálka

Obálka

Ukázky:

Ukázka

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

choze
choze | OFF | 22:29:03 10.07.2017
cyboy: nerad bych zněl jako uražený autor, ale chci uvést na pravou míru pár věcí, což by snad nemuselo vadit. Ten formát nevychází z jednostránkových příběhů Rychlých šípů - zjevně jde o jeden delší příběh, ne o jednostránkovou šípáckou jednohubku. Jestli z něčeho vychází, tak z komiksových adaptací stínadelské trilogie, kde Čermák přejímá rozkapitolování příběhu z knižních předloh (a v posledním díle stránky opatřuje i kreslenými záhlavími). Dále ten příběh nepředchází Rychlým šípům těsně, aspoň pro mě čtvrtstoletí není těsně. Nicméně souhlasím s tím, že i tak by ty postavy měly mít foglarovskou sociokulturní výbavu a myslím, že ji i mají. Otevřeně zištně se tam ve vztahu ke kolu chová jen jedna postava, ne náhodou starší kluk a není to nefoglarovské, takovou postavou staršího, zištného a mizerného kamaráda je třeba Ondra z foglarovek Pod junáckou vlajkou a Devadesátka pokračuje. Foglarovky jistě nejsou o individualismu, ale to není ani Hlavolam - stejně jako foglarovky je o přátelství procházejícím zkouškou.
cyboy
mecenáš cyboy | OFF | 18:35:53 10.07.2017 | ***
Koupil jsem ciste ze sentimentu a zrovna dvakrat nadseny nejsem. Pribeh misty pusobi roztristene a nesouvisle, ale to bych jeste pochopil s ohledem na format, ktery vychazi z klasickych jednostrankovych pribehu Rychlych sipu, ktere se pak svazovaly do knih a listovalo se jimi temer v nabozne ucte. Co mi vadi fakt hodne je "aktualizace". Kdyz pisu pribeh, ktery tesne predchazi Sipum, tak bych cekal, ze postavy budou mit i stejnou sociokulturni vybavu. Ve Foglarovkach nejde o penize, ale o kamaradstvi, cest, tajemstvi a dobrodruzstvi. Tady se od momentu, kdy se postavy dozvedi o Tleskacove kole neustale resi "Zbohatnu na tom a budu slavnej na celem svete." Priste jim rovnou dejte do rukou mobily. Jestli foglarovky o necem nejsou, tak je to individualismus. Autori nepochopili, ze foglarovky jsou o postavach, ktere sotva znaji vedlejsi mesto a ziji slovy Vernea ve svete ktery se jeste nezmensil.
60%
kaylin
kaylin | OFF | 05:35:53 10.07.2017 | ****
Pro fanoušky foglarovek příjemný návrat do míst, která znají, v příběhu, který rozvíjí a nijak neničí původní románovou trilogii. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/07/1476-hlavolam-ze-stinadel-80.html