Tomb Raider Archivy S.1

Celkové hodnocení

84% (27)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Žánr: akční, dobrodružný
Vydal: Comics Centrum
Rok a měsíc vydání: 2017/5
ISBN: 978-80-88152-28-6
Vydání: 1.
Vazba: vázaná knižní s potahem a parciálním lakem
Format: 220 x 325 mm
Počet stran: 416
Tisk: barevný
Název originálu: Tomb Raider Archives Volume 1
Vydavatel originálu: Dark Horse Comics Inc., 2016
Cena v době vydání: 1300 Kč

Popis:
Křižuje svět v honbě za dobrodružstvím ve společnosti okouzlujícího mizery Chase Carvera, své poněkud upjaté asistentky Madeline Hovanové a proslulých dvou pistolí. Staňte se jejími společníky v příbězích plných akce, břitkých dialogů a pátrání po legendárních artefaktech. U příležitosti dvacátého výročí zrození kultovní Lary Croft vydáváme původní komiks Tomb Raider z dílny nakladatelství Top Cow z roku 1999, poprvé v luxusním „kolosálním“ formátu.

Poznámky:
Tento svazek zahrnuje díly 1 až 15, galerii obálek vytvořených prvotřídními kreslíři Michaelem Turnerem, Markem Silvestrim, Davidem Finchem, Andym Parkem a dalšími, a rovněž historicky první komiks Tomb Raider, otištěný v časopise Mean Machines.

Autoři:
[scénář] Jurgens, Dan
[kresba] Park, Andy
[kresba] Tan, Billy
[kresba] Manapul, Francis
[ink] Sibal, Jonathan
[ink] Miki, Danny
[ink] Livesay, John
[ink] Tan, Billy
[ink] Llamas, Victor
[lettering] Trojan, Martin
[coloring] Sibal, Jonathan
[coloring] Smith, Jonathan D.
[coloring] Starr, John
[coloring] Černý, Ondřej
[coloring] Kemp, Dan
[coloring] Wilson, C. J.
[překlad] Niklíčková, Alexandra
[redakce] Hawkins, R. Matthew
[redakce] Niklíček, Ladislav
[redakce] Ross, Jason
[redakce] Lissauer, Gabrielle
[redakce] Im, Sonia
[redakce] Halverson, Steve
[redakce] Grace, Sina
[redakce] Geerlings, Renae
[redakce] Dort, Václav
[redakce] Haller, Allyson
[redakce] Trojan, Martin
[redakce] Pláteník, Petr
[redakce] Šinkovský, Martin
[redakce] Barányi, Marek "Keram"
[redakce] Vojtková, Milena
[redakce] Wohl, David
[obálka] Jusko, Joe
[obálka] Park, Andy
[obálka] Tan, Billy
[grafické úpravy] Dort, Václav
[grafické úpravy] Tanak, Sandy
[editor] Clark, Cardner

Hlavní obálka

Obálka

Ukázky:

Ukázka č.1Ukázka č.2Ukázka č.3

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

Drekorian
mecenáš Drekorian | OFF | 00:51:49 23.07.2017 | *****
Andy Park by mohl kreslit všechno. Nemyslím jenom obálky a sešity Tomb Raidera, ale myslím naprosto všechno. Spider-mana, Hellboye, Batmana, Mýty, prostě všechno. A stejně by se mi nezajídal. To, že se tenhle nekorunovaný král mainstreamové kresby zahrabal u Marvel Studios je sice skvělá zpráva pro kinofily, ale pro komiks je to rozhodně citelná ztráta. Jurgensův scénář se trochu hledá. Medusina maska (nebo po novém Maska Medusina) je super, odsýpá a ve čtyřech sešitech to řekne spoustu a člověk se vůbec nestačí nudit.

Ostatní dobrodružství jsou nic moc. Přestože vytahují arzenál všeho co na přelomu devadesátých a nultých let bylo alespoň trochu cool (dinosauři, zombíci, technodrom-nindža-ilumináti, prokletí conquistadoři, aj.), Jurgens dokáže bavit jenom špičkováním mezi Larou a Chasem Carverem. Zbytek bublin tvoří nuda, výplň a atmosférické výkřiky. Velká škoda, mám dojem, že by Laře spíše svedčily delší 6-12číselné příběhové linky. Dvojku rozhodně beru.
kaylin
kaylin | OFF | 11:10:28 26.06.2017 | ***
Pro mě "Tomb Raider Archivy S.1" neobsahuje geniální komiksy, ale dobré odpočinkové čtení, kterému Comics Centrum hodně přidalo velkým formátem a kvalitním vydáním. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/06/1466-tomb-raider-archivy-s1-60.html
Norri
Norri | ON | 12:09:59 16.06.2017 | ****
Abyste si Laru užili, tak musíte přistoupit na tři jednoduchá pravidla hry: Nemysli, neptej se a zbožňuj! S tou kresbou, jakou kniha má, to funguje. Kresba je prostě parádní a příhěhy zábavné. Myslím, že víc od toho nikdo ani nechce. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/tomb-raider-archivy-1-za-poklady-krivkach-zenskeho-tela
baatcha
baatcha | OFF | 13:58:34 15.06.2017
Jo, Lara Croft má obrovskej drajv. Hlavně na hrudi, tam má ty obrovský drajvy hned dva.
nocs
nocs | OFF | 11:10:47 15.06.2017 | ****
Povrchnost a naivita příběhu se občas pere se snahou vnuknout čtenáři empatii k postavám. Kniha ale má, jak už zde bylo řečeno, obrovský drajv. Vynikající kresba. Ikdyž mi subjektivně tužka Andyho Parka sedla nejvíc.
P.G.
P.G. | OFF | 20:42:09 13.06.2017 | ***
Tahle kniha se hodnotí obzvláště obtížně. Grafika, zpracování a vlastní realizace v podobě kolosální knihy - tady není co vytknout a zejména ve srovnání posledního sešitu (Krajní meze) se zbývajícími sešity je patrná výborná kresba Andyho Parka (klasický devadesátkový image styl), která se se k Laře hodí mnohem více, než Manapulovo podání, které mi přijde mnohem více "superhrdinské" než "akční". V knize je spousta stran (či rovnou dvoustran), na něž je opravdu radost pohledět (namátkou třeba dvoustrana 2-3 ve druhém sešitu Medusiny masky nebo třeba dvoustrana 2-3 ve čtvrtém sešitu Zásah). Strávila jsem s Archívy dlouhou víkendovou noc prostě jen proto, že jsem si knihou dlouho listovala stránku po stránce, aniž bych se pořádně věnovala textu. Pravda, kniha je slušná bichle, pěkně těžká a při čtení v křesle se řádně "pronese". Což je z pohledu provedení asi jediné mínus, které jsem odhalila. Takže tady 98 %.
Ovšem pokud se podívám na obsah (a teď myslím především ta písmenka v pozadí, ale nejen ta), tak tady už je to o poznání horší. Hlavní problém vidím v tom, že každý příběh je "fast and furious", někdy mnohem více fast, jindy furious a tomu je podřízeno vše - včetně logiky. A že v této knize najdete logických lapsů opravdu požehnaně! Našla jsem i stránky, kde je nelogické téměř vše. A to je v případě akčního komiksu prostě problém. U superhrdinů s tím nemám problém, protože prostě superschopnosti, ale Lara přeci není žádná "super" (i když místy předvádí - i díky scénáři a absenci logiky - kousky jako třeba P.G. nebo W.W.). Dalším problémem je zkratkovitost a vynechávání zdánlivě nepodstatného, což je občas v kombinaci s pochybnou logikou naprosto smrtící (zde bych jako příklad uvedla dvojčíslo Šangri-La, které jsem si musela přečíst třikrát a stejně jsem nepřišla na to, kde se v příběhové linii najednou vzala paní Bakerová). Občas jsem si v dějové linii celé knihy připadala naprosto ztracená. Tady bych citovala Laru: Mně uniká spousta dílků téhle skládanky... Zde tedy bohužel nemohu dát více jak 10 % (protože alespoň něco nového jsem se dozvěděla).
Suma sumárum: Pokud si chcete jen tak listovat za dlouhých zimních večerů, kochat se vnadami Lary a snít o dalekých krajích a divokých kouscích, je tato kniha pro vás přesně to pravé. Protože nemá moc textu, nemusíte se držet v dějové linii a nemusíte si pamatovat kdo kde kdy a co řekl - není to důležité. Jen by vás to rušilo a nutilo přemýšlet ve stylu "jak je to sakra možné?".
Pokud se však chcete především ponořit do příběhu, do hlavní dějové linie a pátrat po pozadí proč kdo kde kdy a co řekl, není tato kniha pro vás. Protože těch lapsů v příbězích je opravdu ... moc.
Tormentr
Tormentr | OFF | 18:45:33 10.06.2017 | **
Já nevím, jsem z toho fakt zklamaný, ani jsem to nedočetl. Já mám rád dobrý příběh, kresba by ho měla správně podpořit. Tady proti kresbě ani bů, ta je number one. Ale ty nelogičnosti v příběhu, tak nechutně bijí do očí, že to nejde. V první povídce ji komorník vychvaluje, zachrání jí život, aby ji v dalším kšechtě chtěl zabít? Lara vyskočí z vrtulníku do kterého nasedala narychlo jen v pilotní kombinéze, protože ho kradla, a svými dvěmi pistololemi při výskoku z vrtulníku roztřílí jiný nejmodernější vrtulník a kde se vzalo tu se vzalo, má na nohách lyže a po dopadu na svah si to vesele frčí, protože měla ty nejdražší instruktory? Nééé, fakt nééé, jako je to hrdinka, možná i superhrdinka, ale přičarovat lyže jí fakt nemuseli. Asi to prodám za nákupku a budu rád, že sem se toho zbavil :/
Walome
Walome | OFF | 14:57:32 05.06.2017 | *****
souhlas s ptákem níže, naprosto ve všem
cyboy
mecenáš cyboy | OFF | 10:36:14 01.06.2017 | *****
Zabava. Tak bych to asi shrnul do jednoho slova. Nijak komplikovana, bez velkych myslenek, proste zabava. Ma to obrovsky drajv, az takovy, ze bez problemu prehlizite nektere logicke lapsy. Podminkou te dravosti vypraveni je samozrejme znacna zkratkovitost, takze Lara je na jedne strane treba doma a na druhe uz beha po pralese, aby na treti behala zase nekde jinde, ale pribehu to nijak zvlast neublizuje. Kdyz to porovnam s Witchblade, nebo Darknessem, kteri se tomu vizualne blizi asi nejvic, tak tohle je rozhodne nejctivejsi a nejdravejsi.
Dalsi svazek si urcite koupim. Trochu vaham mezi ctyrmi a peti hvezdami, ale za tu cistokrevnou zabavu ve vysokem tempu nakonec pet davam.
85%