Golem a další komiksy

Celkové hodnocení

< 5 hodnocení

Žánr: dobrodružný, sci-fi
Vydal: Josef Vybíral
Rok a měsíc vydání: 2017/5
ISBN: 978-80-88098-17-1
Vydání: 1.
Vazba: vázaná v pevných deskách
Format: 215 x 302 mm
Počet stran: 192
Tisk: barevný
Cena v době vydání: 599 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Úvodní komiks EXPEDICE YETI, scénáristy Oldřicha Dudka a kreslíře Jiřího Petráčka, nám představí autory v jejich společné premiéře na poli komiksu.
Kniha dále mapuje komiksovou spolupráci dvojice Rudolf Baudis/Jiří Petráček ze zlaté éry časopisu ABC a nabídne nám komiksy: GOLEM, DIVOKÝ DICK, NEBE V PLAMENECH, NÁVRAT Z RÁJE, PÁN JAGUÁRŮ, včetně příběhu RÁJEM A PEKLEM, kterým spolupráce řečené dvojice vrcholila.
Jednotlivé příběhy z velké části doprovází původní obálky, které v době svého vzniku nebyly reprodukovány.

Poznámky:
Z celkového nákladu je 150 výtisků opatřeno 4-stránkovým komiksem DOBRODRUŽSTVÍ CESTOVATELE TOMA CROCKA, který byl připravován v roce 1991 pro časopis OSTROV, k jehož vydávání však nikdy nedošlo.

Řečený komiks DOBRODRUŽSTVÍ CESTOVATELE TOMA CROCKA je signován kreslířem JIŘÍM PETRÁČKEM a plně nahrazuje oblíbený PAMĚTNÍ LIST.

Autoři:
[scénář] Dudek, Oldřich
[scénář] Baudis, Rudolf
[kresba] Petráček, Jiří
[publicistika] Krejčí, Milan

Hlavní obálka

Obálka

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

J.Connor
mecenáš J.Connor | OFF | 20:27:50 23.06.2017 | ****
Většinou si tyhle retro věci kupuji z nějaké nostalgie a z důvodu komplexnosti sbírky, ale Best of Petráček jsem si s chutí i přečetl od začátku do Konce. Spolu s Kobíkem a Hlavsou patřil v dětství k mým nejoblíbenějším kreslířům a často měl i štěstí na scénáristy. Je pravdou, že ze sběratelského hlediska bych asi ocenil trochu jiný výběr příběhů, i když často skvělé, většina z nich je snadno dostupná ať již v původní podobě v ABC či v následných reedicích. Existuje ale ranec Petráčkových komiksů, s nimiž je to přesně naopak, Mimozemšťané, Stopař, Kamarádi z Prérie, El. Magistrály, Člověk zvaný Son, Mistr Looping a další. Až mě při těhle úvahách ohromilo, kolik toho vlastně stihl Petráček vytvořit, jeho souborné dílo by byla kniha neuvěřitelných rozměrů. Vzhledem k tomu, že se zde vybrané komiksy pohybují na ploše několika dekád, je zajímavé sledovat i vývoj jeho kresby, podpis legendy na pamětním listě aka bonusovém komiksu mě moc hřeje. Díky za spoustu skvělých komiksových zážitků Oskare!