Truchlivý amoret pražský

Celkové hodnocení

76% (9)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Žánr: městská fantasy
Vydal: Argo
Rok a měsíc vydání: 2017/5
ISBN: 978-80-257-2123-0
Vydání: 1.
Vazba: vázaná
Format: 160 × 230 mm
Počet stran: 152
Název originálu: The Sorrowful Putto of Prague
Cena v době vydání: 348 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Xavier Truchlivý Sněžný, protagonista komiksu Jamese Stafforda Truchlivý amoret pražský, je vpravdě rozporuplný hrdina: barokní andělíček, který ovšem přišel na svět v renesanci (konkrétně na dvoře císaře Rudolfa II).; bytost s tváří dítěte a hořkou moudrostí starce; něžný milovník i zuřivý bojovník, a především: oddaný ochránce Prahy. Své milované město už zachránil víckrát, než si dokáže vzpomenout – mimo jiné před rozběsněným Golemem (s nímž se ovšem poté spřátelil) či před zombie inkarnací Alexandra Velikého a jeho armádou živých mrtvol –, nyní však pracuje jako hlídač v supermarketu a bojí se, aby nepřišel o místo. Jednotlivé kapitoly jeho dobrodružství nás zavedou do rudolfínských či barokních dob, do minulosti zcela nedávné i do žhavé současnosti. Vypráví se tu o politických čistkách padesátých let nebo o normalizační tajné policii, jíž náš hrdina se střídavým úspěchem vzdoruje; dozvíme se, že nechvalně známí pražští taxikáři jsou vlastně členové jednoho proslulého řádu, že asanace Žižkova byla mj. vyvolána zázračným zjevením mluvící hlavy svatého Vojtěcha nebo že se v Praze v 18. století objevil svatý grál, pomohl zachránit město před Luciferem, ale pak jej ukradla straka. Zkrátka a dobře, Truchlivý amoret pražský nabízí natolik bizarní mix historických reálií, fantaskních příběhů, pražského genia loci, černého humoru (typicky britského i typicky českého) a popkulturních narážek, že po jeho přečtení už matičku Prahu nikdy neuvidíme stejnýma očima. Na působivosti dodává komiksu jeho výtvarná stránka, jež je dílem čtyř umělců z různých koutů světa: dvou filipínských kreslířů, AJ Bernarda a Josela Nicolase, rumunské malířky Ralucy Moldovanové a české výtvarnice Lenky Šimečkové. Za pozornost stojí i soundtrack k dílu, který lze najít na stránkách projektu (www.theputto.com) a který je dílem Rogera O’Donnella, klávesisty legendární skupiny The Cure: ten byl komiksem – zvláště jeho kapitolou, jež se točí kolem latinské verze alba Disintegration – natolik nadšen, že pro projekt speciálně složil několik skladeb.

Autoři:
[scénář] Stafford, James
[kresba] Nicolas, Josel
[kresba] Bernard, AJ
[kresba] Moldovanová, Raluca
[kresba] Šimečková, Lenka
[překlad] Fischerová, Jana
[redakce] Onufer, Petr

Hlavní obálka

Obálka

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

George Walker Bush
admin George Walker Bush | OFF | 18:13:42 19.06.2017 | ***
Neříkám, že to není celkem příjemné počtení, ale jsem trochu zklamán. Až na pár výjimek mi pointy nepřišly tak zábavné, stejně jako typ humoru, který mě trochu míjí.

Celkový dojem: 60%
Norri
Norri | OFF | 09:52:05 18.05.2017 | *****
Kniha rozhodně splnila očekávání. Drsný andílek, který si nebere servítky, své soky nemilosrdně likviduje a sype hlášky jako Bruce Willis ve svých nejlepších rolích. Největší devizou jsou skvěle vypointované příběhy. Výtvarně je kniha příjemně rozmanitá. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/truchlivy-amoret-prazsky
cyboy
mecenáš cyboy | OFF | 23:14:59 16.05.2017 | ****
Tohle jsem si nechal az na konec veletrzni hromadky a rikal jsem si, ze to bude ona prislovecna tresnicka na dortu. A asi jsem se spletl. Pisu asi, protoze vlastne nevim, moje dojmy jsou velmi rozpacite. Knihu tvori serie kratkych, prakticky nenavazujicich pribehu Amoreta prazskeho z nichz nektere jsou dobre a nektere uz mene. Celkove jsem asi zklamany, protoze jsem cekal neco kontinualnejsiho a nikoliv jen stripy po metastazi. Kazdopadne abych nebyl spatne pochopen - nerikam ze je to spatne, jen jsem cekal trochu neco jineho. Pokud by nekdy v budoucnu vyslo pokracovani tak si ho temer jiste koupim (pisu temer, protoze si to budu muset precist minimalne jeste jednou abych se rozhodnul). Komiks rozhodne stoji za pozornost, protoze kdyby nic jineho, tak originalni je a to se pocita.
80%