Ryby - Útok z hlubin

Celkové hodnocení

82% (17)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Žánr: horror
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2017/3
ISBN: 978-80-7449-438-3
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 146 x 215 mm
Počet stran: 404
Tisk: černobílý
Název originálu: GYO 1,2
Vydavatel originálu: Shogakukan
Cena v době vydání: 449 Kč

Můžete koupit zde!

Popis:
Horor, při kterém se vyplatí nedýchat.
Nad Okinawou se vznáší pach smrti... a z moře vycházejí ryby na kovových nožičkách. A rybami to jen začíná. Skupina přeživších se snaží bojovat s odporným nebezpečím. A smrad, který přináší smrt, se stále šíří.
Skvělá hororová manga od jednoho z nejslavnějších tvůrců žánru!
Kompletní příběh (plus několik povídek) v jedné knize!

Autoři:
[scénář] Itó, Džundži
[kresba] Itó, Džundži
[lettering] Škraban, Jakub
[lettering] Subotsina, Darya
[lettering] Brož, Štěpán
[překlad] Křivánková, Anna
[redakce] Hokr, Boris
[redakce] Pavlovský, Jiří
[obálka] Itó, Džundži

Hlavní obálka

Obálka

Ukázky:

Ukázka č.1Ukázka č.2Ukázka č.3

Zaregistrovat své ID můžete zde!
Získat zapomenuté heslo můžete zde!

PAK
mecenáš PAK | OFF | 07:56:34 11.04.2017 | ***
Japonci. Nojo.
Jak nám Džundži ve Spirále ukázal, že je to maniakální, leč sofistikovaný šílenec s vlastností bezvadně budovat hororovou, sžíravě tísnivou atmosféru okořeněnou nemálo morbidními a nehezkými obrazy, tak Ryby..
Prej jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Tady jen mrtvé ryby pochodují Tokiem.
Ale ve zbytku knihy bohužel chcípl spíš pes.
Gyo se tváří jako zdařilý následovník úspěšné Spirály, očividně to hodně lidem káplo do noty, ale za mě? Ani Itův kresebný rukopis nedokáže na pěti stech stranách utáhnout příběh, který má jen minimální množství děje a působí spíš jako sranda, skicák pro to, že si Itó prostě chtěl nakreslit cupitající rybičky..a ty ostatní věci... Sranda pro mne končí ve chvíli, kdy čudly a žraloky v půlce knihy nahrazují lidi, kteří mají všemožně různě nastrkané hadice a zápletka pořád nikde. Pro mne zde nefunguje nic. Postavy? Neurotická kráva Kaori, ten kluk, co ji z nějakého důvodu ne a ne poslat do hajzlu, příbuzný šílený vědec z rodu šílených vědců z dob války, unylá, věčně unavená a absolutně laxní asistentka.. Atmosféru děsu přebila atmosféra zklamaného odporu a WTF, počínající alergie na citoslovce " vhúúúúš".
Ke konci pár zajímavých okamžiků, pár postřehů, na kterých by se dala budovat jakási pointa, ale veškeré pokusy zapadly mezi tlející tělíčka a prdící lidi.

Asi jsem do Gya vkládala větší naděje, než si zasloužilo a má čtenářská dušinka tvrdě dopadla zpátky na chodník. Za mě ne.
Kabukiman
Kabukiman | OFF | 17:16:14 10.04.2017 | *****
Pro ty, kteří jste četli Spirálu, tak jasná volba. Další neskutečná jízda alá Džundži Ito. Zase to začne tak nějak normálně úchylně a postupně to úchylní a úchylní, až je to i mimo vaší úchylnou představivost a vy musíte jen obdivovat, co je to ten Džundži Ito za magora. Je to fakt dobrý! i když ke konci mi přišlo, že už to trochu ztrácí dech a děj trošku tápe, ale jinak prostě to jede fofrem, drží to napětí, neni to přežvaněný, spíš to vede čtenáře obrazem a má to prostě japonskej hororovej úchylnej přístup, což je fajn. Hodně, ale opravdu hodně, se tam prdí a krká. Taky to tam pak smrdí jako když si Tadaši nečistí zuby. Pro fanoušky Spirály povinnost. Pro ostatní je to povinnost i se Spirálou, která se mi asi líbila ještě o prdík víc. Ale jen o malej a voňavej.
Scaleo1
Scaleo1 | OFF | 21:56:13 01.04.2017 | ***
ten krátký příběh na konci ilustruje to, v čem je Itou nejlepší a to jsou krátké hororové povídky. příběh o rybách a smradu je hrůzostrašný a naprosto ujetý, ale po nějáké době to už přestává být zajímavé. myslím, že za to můžou naprosto ploché charaktery jeho příběhů. u delšího příběhu prostě potřebuji postavy, které se nějákým způsobem vyvíjejí a jsou více proaktivní. hororová atmosféra podle mě nemůže táhnout celý příběh, který má více jak šedesát stránek. doufám, že příště vydá crew spíše kolekci autorových krátkých příběhů, pokud budou mít Ryby úspěch. pak bych neměl problém dát plný počet.
Vrenn
Vrenn | OFF | 21:08:30 01.04.2017 | ****
Tak autor je pěknej úchylák, dílko povedené, jen mě trochu zklamal závěr, ten mi přišel slabší. V podstatě od scény v cirkusu mě to nějak přestalo brát (celkově mě tam ten cirkus přišel tak nějak navíc). Ale jinak dobrý, souhlasím s níže řečeným. Poslední kraťas s otvory ve skále je asi to nejlepší z knihy, díky němu 4*, jinak bych váhal.
erik
erik | OFF | 09:12:21 30.03.2017 | ****
Je to rýchle, akčné, svižné a ako to začína relatívne nevinne, tak sa z toho časom stane totálna magorina. Nechcel by som byť spolubývajúcim Džundžiho Itóa, pretože v hlave to evidentne nemá tak úplne v poriadku. Špirála mi prišla nechutnejšia i hororovejšia, toto je skôr apokalyptická akčná jazda. Dva kraťasy na záver dokazujú, že autor je vskutku talentovaný psychopat. A to je dobre. Ba čo viac, skvelé!
Kazumaki
Kazumaki | OFF | 11:09:03 28.03.2017 | ****
Já to se Spirálou moc srovnávat nebudu, obojí je to morbidně vtipné s trochou husí kůže a zároveň trochu jinak. Vadilo mi tu počínání Kaori, která se často chovala jako nějaká hysterka. Ryby, paryby i savci tu vlivem okolností trpí a hlavní hrdina se snaží přijít na způsob, jak aspoň něco z toho zvrátit. Ale autor je správný hororový maniak, a tak nám moc klidu nepřidá.
Na konci mě subjektivně zklamalo, že na řadu mých otázek se nenašla odpověď. Ale jako celek mě komiks bavil od začátku do konce a na hlavního hrdinu jsem si rychle zvykl a fandil mu. Vlastně jsem dlouho nečetl tak povedenou žánrovku.
Na konci je pak bonus ve formě dvou komiksových kraťasů, které mi zas trošku připomněly absurdní styl Edwarda Goreye.
Pilíř domu se tak stává úsměvným pro příznivce černého humoru. A otvory ve skále pro mě osobně byly asi nejsilnějším zážitkem z celé knihy. Cokoliv dalšího bych řekl k libovolnému příběhu, by byl spoiler. Takže to tímto utnu a za sebe doporučuji.
cyboy
mecenáš cyboy | OFF | 02:41:19 28.03.2017 | *****
Pro me urcite lepsi nez Spirala, ktera se snazila tvarit jakoze to cele ma nejaky smysl a konec. Ryby jsou lepsi prave v tom, ze si na nic takoveho nehraji. Proste se "to" stane a behem cele knihy sledujeme osud jednoho obycejneho kluka a castecne i jeho pritelkyne. Obcas si zamudruje a snazi se najit nejaky smysl, ale okolni realita mu vlastne nikdy neda prilezitost nejakou z techto uvah dotahnout do konce. A tak s nim ujdeme kus cesty a zase ho opoustime.
Moje snad prvni manga ke ktere nemam vaznejsi vyhrady. Mozna jen drobnost - ze se v knize vic nepracuje s destrukci spolecnosti a "zviretem" v cloveku.
90%